Фасадне освітлення. Архітектурна підсвічування

Фасадне освітлення сучасний дизайнерський прийом. Різноманітність освітлювальних приладів, спосіб їх монтажу і налаштування дозволяє досягти приголомшливих ефектів: від залитих світлом фасадів історичних будівель до оригінальних рекламних вивісок.Типи освітлювальних приладів для архітектурного освітлення

Для освітлення фасадів застосовують такі типи освітлювальних приладів.

1. Прожектори фасадні:

 • панорамні;
 • спрямованого світлового потоку;
 • кутового освітлення.

2. Лінійне освітлення:

 • підсвічування світлодіодним неоном;
 • підсвічування світлодіодною стрічкою;
 • підсвічування дюралайтом;
 • підсвічування пікселями;

3. Вбудовувані ліхтарі.

По виду освітлювального елементу прилади для освітлення фасадів діляться на:

1. Галогенові. Застосовуються в прожекторах і вбудованих світильниках. Дають яскраве розсіяне світло у видимому і УФ-спектрі. Колір світіння обумовлене кольором газу, що заповнює колбу. Мають високе енергоспоживання.

2. Світлодіодні. Використовують у виробництві прожекторів, освітлювальної стрічки, точкових світильників. Дають направлене світло регульованою потужності. Колір залежить від кольору кристалів в монокольорових світильниках і вибирається користувачем в RGB. Останні дозволяють програмувати світильник на зміну кольорів і інтенсивність випромінювання. Енергоспоживання майже в раз 10 менше, ніж в галогенових лампах.

3. Газорозрядні (часто звані неоновими). З них роблять кольорові трубки для підсвічування. Колір обумовлений складом інертного газу. Характеризуються яскравим світінням, але невеликим світловим потоком. По енергоспоживанню економічніше галогенових, але затратнее світлодіодних.

Різновиди фасадного освітлення

Заливаюче освітлення

Здійснюється за допомогою потужних прожекторів. Використовуються для освітлення пам'яток архітектури, музеїв, театрів, нічних клубів переважно подалі від житлових будинків.

Не рекомендується направляти таке архітектурне освітлення на житлові будинки, готелі, організації, де світло від прожекторів може перешкодити нормальному ходу робочого процесу.

Фонове підсвічування

Колоритна світлова концепція, яка створюється переважно світлодіодними приладами. При цьому заданим чином підсвічуються архітектурні елементи фасаду.

Може встановлюватися на будь-яких будівлях в т.ч. в спальних районах і приватних будинках.

Локальне підсвічування

Локальне підсвічування встановлюють, щоб підсвітити окремі елементи фасаду від декоративної ліпнини до вхідних дверей, назв вулиць та рекламних вивісок. Використовується з декоративною і практичною метою на житлових і офісних будівлях, магазинах, культурних установах, сервісних центрах тощо.

Контурна підсвітка

Монтується на будь-яку будівлю, архітектурний вигляд якого не порушує. Виготовляють контурне освітлення з гнучких неонових трубок, екстер'єрних світлодіодних стрічок, лінійних прожекторів і пікселів. Використовується як декоративний елемент і освітлення малої інтенсивності. Часто встановлюється на облицюванні будівель в спальних районах, що дозволяє людям легко орієнтуватися в темряві навіть в незнайомому районі.

Динамічна підсвічування

Здійснюється прожекторами з динамічної опцією, проекторами і світлодіодними керованими пікселями на керованій мікросхемі. Перші два варіанти зазвичай вибирають для разового використання.

Світлодіодне динамічне освітлення монтують на фасад. В основному для динамічного (керованого освітлення) використовують:

 • світлодіодні стрічки (RGB стрічки і керована піксельна стрічка);
 • керовані світлодіодні пікселя і кластери;
 • світлодіодні трубки;
 • кластерні світлодіоди (модулі);
 • гнучкі медіафасади;
 • медіаштори;

Динамічне (кероване) підсвічування - незамінний інструмент освітлення в архітектурному підсвічуванні.

Кластерами і гнучкими світлодіодним полотном можна покрити поверхню будь-якої форми. Прозорі екрани ідеальні для фасадів бізнес-центрів і вітрин магазинів. Медіаштори монтують практично на будь-які будівлі, навіть ті, які не розраховані на великі навантаження.

Динамічне світлодіодне підсвічування дозволяє транслювати будь-які зображення від простої зміни кольорів до рекламних роликів і показу спортивних матчів.

Таке освітлення встановлюють з декоративною і рекламно-інформаційною метою в бізнес-центрах, на фасадах і дахах готелів, спортивних стадіонів, клубів, висотних будівель, що поєднують магазини, офіси і житлові апартаменти.

За допомогою динамічного освітлення можна здійснити унікальну і вишукану підсвітку приватного будинку. Наша компанія займається фасадним освітленням більше 10 років . Робимо роботу під ключ, починаючи від проекту і, безпосередньо, до самого монтажу.

З усіх питань по фасадному освітленню звертайтеся до наших менеджерів за телефонами:

 • (044) 361-82-90
 • (050) 011-53-64
 • (067) 696-08-92

Коментарі до Фасадне освітлення. Архітектурна підсвічування

 • Немає коментарів до даної статті.

Написати коментар

C LEDWORLD в Мир в свете LED!
Корзина

Ваша корзина порожня!

Порівняння товарів

Ви не обрали жодного товару для порівняння.