Світлодіодна стрічка для стелі. Як вибрати світлодіодну стрічку для стелі. Монтаж led стрічки для стелі

Світлодіодне підсвічування стелі Світлодіодна підсвітка стелі

Світлодіодна стрічка універсальний освітлювальний прилад. Компактність, простота монтажу, низьке енергоспоживання, різноманіття дозволяють використовувати її в прикладних і декоративних цілях.






Що потрібно знати перед покупкою стрічки для стелі

Перш ніж придбати led-стрічку, необхідно визначити:

  • місце установки;
  • протяжність стрічки;
  • бажана потужність освітлення (чим вище стеля, тим більша яскравість стрічки береться);
  • монохромна (одноколірна) або кольорова.

Монохромні стрічки випромінюють білий теплий, білий холодний, синій, зелений та червоне світло. Для підключення необхідний блок живлення.

RGB (red, green, blue) стрічки з кристалами 3-х кольорів: червоний, зелений, синій, з допомогою яких відтворюється будь-який колір. Для їх підключення необхідний контролер і блок живлення. Контролер дозволяє задавати бажані комбінації кольорів, зміну відтінків і ін.

Чим вище щільність світлодіодів на погонний метр, тим яскравіше їх світіння, і тим більше електроенергії вони споживають. Розмір світлодіодів також впливає на яскравість світіння і енерговитрати.

Вибір світлодіодним стрічки для стелі

види світлодіодних стрічок

Вибираючи led-стрічку для стелі необхідно перевірити наступне.

Упаковка. Якісний товар завжди в надійній, герметичній упаковці, яка оберігає від вологи і пилу.







На ній зазначена повна інформація про стрічку:

  • тип і розмір світлодіодів;
  • споживаюча потужність;
  • сила струму;
  • кількість світлодіодів на погонний метр;
  • довжина стрічки;
  • ступінь захисту;
  • тривалість життя кристалів (не менше 30 000 годин), інтервал відтінків (це необхідно, щоб підібрати кілька стрічок, випромінюючих одну і ту ж довжину хвилі).

Якість пайки. Для стрічки високої якості характерні:

  • рівна, діелектрична основа;
  • світлодіоди і резистори однакового розміру, акуратно розміщені на рівній відстані один від одного;
  • струмопровідні ніжки утворюють прямі лінії;
  • на стрічці вказані місця пайки (лінії, за якими розрізають стрічку);
  • контактні дроти міцні, гнучкі, з надійною ізоляцією; при підключенні до мережі не відриваються, не ламаються.

На світлодіодній стрічці поганої якості діоди і резистори впаяні неакуратно, на різній відстані один від одного. Струмопровідні ніжки можуть розташовуватися з кривизною або під кутом. Контактні проводи слабкі, при підключенні легко відриваються, ламаються.

Світлодіоди. При включенні живлення, все діоди якісної стрічки випромінюють світло однієї яскравості і одного тону. У низькосортних підробок інтенсивність світіння і відтінок можуть відрізнятися.

Далі необхідно вибрати технічні параметри:

  • тип світлодіодів (найбільш популярні SMD 3528 (3,5x2,8 мм), 5050 (5,0х5,0 мм));
  • споживаюча потужність на погонний метр;
  • кількість діодів в погонному метрі (30, 60, 120, 240);
  • необхідність монтажу алюмінієвого профілю під стрічку;
  • ступінь захисту від вологи (для вологих приміщень (санвузол /ванна і кухні IP44 - IP65);
  • тип стрічки (монохромна /кольорова, однорядна /з 2-ма і більш рядами).

Блок живлення вибирають після розрахунку споживаної потужності з 30% запасом потужності. Це необхідно робити, для того що б блок живлення працював не на повну потужність, залишався запас потужності, не виникало перегріву і надалі вихід з ладу.

Монтаж світлодіодної стрічки на стелі

пайка світлодіодної стрічки

Перед початком монтажу стрічки на стелі, нарізаємо відрізками потрібної довжини, збираємо ланцюг за допомогою конекторів, враховуючи знаки клем. Можна зібрати ланцюг безпосередньо: дроти зачищають, з'єднують, накладають припій, який плавлять паяльником невисокої потужності до повного розплавлення. Провід покривають ізоляцією. При з'єднанні 2-х відрізів безпосередньо на контактні площадки з лицьового боку накладають каніфоль, розплавляють паяльником. З липкого боку знімають невелику ділянку захисного шару, накладають стільки ж припою, плавлять паяльником. Рекомендуємо вибирати варіант пайки з'єднань, так як отримаєте більш міцне і надійне з'єднання, а токопровідна здатність буде в рази краще ніж з використанням конекторів.

ВАЖЛИВО пам'ятати, що світлодіодну стрічку послідовно можна підключати до 5 метрів, відрізки понад 5 метрів потрібно підключати паралельно. Більш докладно рассписано в статті: Монтаж світлодіодної стрічки. Схема підключення стрічки, блоку живлення, RGB контроллера і підсилювача .

Для підключення RGB стрічки до контролера з'єднують дроти стрічки з відповідними клемами роз'єму контролера. При відсутності роз'єму, підбирають відповідний роз'єм, припаюють до штирів, враховуючи маркування проводів світлодіодної стрічки. Спайки покривають ізоляцією. При використанні двох блоків живлення або великого метражу стрічки в ланцюзі знадобляться RGB підсилювачі.

Далі очищають і знежирюють поверхню, куди буде монтована стрічка. З відрізів прибирають захист, що захищає липкий шар, щільно притискають до поверхні. Якщо поверхня має виражену шорсткість, спочатку кріплять алюмінієвий профіль, і на нього led-стрічку. Можна облагородити підсвічування, встановивши полікарбонатний розсіювач. Площину установки вибирають в залежності від дизайнерського рішення: паралельно підлозі, стелі або під кутом (для цього стрічку клеять на трикутний профіль).

Для монтажу стрічки в кутах стелі існує кутовий профіль. Не залежно від його наявності, в кутах зручно клеїти два відрізки під прямим кутом один до одного, з'єднані короткими проводами.

Довговічність і якість роботи led-стрічки, крім вихідної якості, залежить від коректності та акуратності монтажу.

Коментарі до Світлодіодна стрічка для стелі. Як вибрати світлодіодну стрічку для стелі. Монтаж led стрічки для стелі

  • Немає коментарів до даної статті.

Написати коментар

C LEDWORLD в Мир в свете LED!